IT maailma juhid ja liidrid

Vaatame täna IT maailma juhtidele otsa, kes on kes ja millised inimesed suuri ja edukaid ettevõtteid tegelikult juhivad? Millised on nende juhtimisstiilid?
Võtame ette 2 suurt juhti, need on nimed, mis võiks teile juba tuttavalt kõlada. Ja kuidas saakski blogis, mille nimi on “Girl who codes”, rääkida kellestki muust kui naisjuhtidest.

Esimene neist on Dana Ledyard, kes on mittetulundusühingu Girls who code tegevdirektor. Organisatsiooni eesmärk on julgustada tüdrukuid infotehnoloogiat õppima, et endiselt meeste poolt domineeritud sektoris rohkem mitmekesisust oleks. Dana on kahe lapse emana jõudnud karjääriredelil auväärselt kõrgele ning seda tänu kirele oma töö vastu. Ettevõtete juhtimine ning uute projektide käimatõmbamine on justkui mängumaa, kus Dana oma oskusi inimesi juhtida imeliselt demonstreerib. Võime teisi kaasata ning suunata teeb temast on temast teinud imetlusväärse liidri eeskuju, kellelt pea igaühel midagi õppida on.

Teine naine, keda teile tutvustada tahan, on meie oma kolledži vilistlane Kristel Kruustük (endine Viidik). Nüüdseks juba neli aastat tagasi asutas Kristel koos oma abikaasa Marko Kruustükiga ettevõtte nimega Testlio. Koos on paar üles ehitanud hästi toimiva ettevõtte, millel on potentsiaali lähiaastatel veel hüppeliselt kasvada. Kristel ise on omanikuna aga pidevalt hands on tööde juures ning valmis oma ettevõtte ning töötajate nimel ise kuu lõpus suurte rahapatakate asemel sente lugema. Leides oma kire ning kõvasti tööd tehes on Kristel loodetavasti paljudele näidanud, et suurelt unistada pole patt ning julge pealehakkamise ning töökusega on võimalik üsna kaugele jõuda. Eeskujulik liider, mentor ja arengumootor – kolm ühes isikus.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s